Волонтерські організації та медична спільнота Львова вимагають від місцевої влади прозорості та підзвітності у боротьбі з коронавірусом

Десять волонтерських громадських організацій, які від початку карантину, займаються у Львові залученням небюджетних коштів та доставкою необхідних засобів захисту у шпиталі, звернулися до Львівської міської ради та Львівської ОДА. Вони просять невідкладно оприлюднити інформацію про рівень забезпечення кожної із опорних лікарень міста та області засобами індивідуального захисту лікарів, медичними препаратами та медичним обладнанням для лікування хворих із COVID-19 і супутніх захворювань, а також поінформувати громадськість про кількість хворих на COVID-19 у кожній лікарні. 

Причиною такого звернення стало те, що інформація від різних органів влади та закладів охорони здоров’я про актуальні потреби відрізняється. Звернення підписали десять організацій: громадський штаб “Діємо Разом”, БФ “Крила надії”, БФ “Із янголом на плечі”, ГО “Варта 700”, ГФ “Народна Самооборона”, Християнський волонтерський штаб спільноти “Благословення”, Комітет підприємців Львівщини, ГО “Академія сімейної медицини України”, ГО “Батьки в дії”, Сихів.Медіа. 

“До нас неодноразово надходили і продовжують щодня надходити прохання від лікарів та пацієнтів про допомогу та скарги на недостатнє забезпечення лікарень усім необхідним у час пандемії, особливо засобами індивідуального захисту, йдеться у звернення. Ці ж прохання про допомогу від медичних закладів ми чи не щодня зустрічаємо у ЗМІ та на спеціалізованих новинних ресурсах місцевої влади. При цьому місцева і регіональна влада спільно виділила більше 100 млн. гривень з бюджетів міста та області, а також щодня звітують про внесок як малих, так і великих підприємств до закупівлі медичного обладнання і засобів захисту для опорних лікарень Львівщини у лікуванні хворих на коронавірусну інфекцію”. 

За словами керівника громадського штабу “Діємо Разом” Тараса Репицького, для волонтерських і громадських ініціатив питання прозорості системи охорони здоров’я, особливо в такий критичний час, є принциповим. “Правдива інформація стосовно фінансування та забезпечення медичних закладів це вияв поваги до громади. Інакше влада просто повторює історію і дії радянської влади під час катастрофи на ЧАЕС, коли інформація і про стан самої системи і про кількість хворих просто замовчується. Тому закликаємо не приховувати інформацію й не займатись спекуляціями”.

Звернення волонтерських та громадських організацій